facebook

Testujemy

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dziale „Na gorąco” piszemy co i rusz o premierach nowych kart graficznych, najwyższy czas zatem by rozpocząć testy poszczególnych modeli! Na pierwszy rzut propozycja firmy Palit, która na rynku obecna jest już od wielu generacji, a stosując swoje autorskie rozwiązania oferuje graczom ciekawą wersję GTX-a 980. Poznajcie kartę Palit GeForce GTX 980 Super JetStream, która nie tylko zapewni wysoką wydajność, ale i nieco uatrakcyjni naszą jednostkę.

Domyślam się, że kompletnie nie interesuje Was zamulanie o specyfikacji, ale poznajcie chociaż podstawowe parametry! 980-mka od Palita to autorskie chłodzenie JetStream, które wygląda praktycznie identycznie jak w modelu 970. Mamy tutaj do czynienia z aluminiowym radiatorem, trzema ciepłowodami i dwoma bardzo cichymi wentylatorami. Firma chwali się rozwiązaniem 0dB Technology, a dla nieco mniej wtajemniczonych półpasywnym trybem działania. W stosunku do niższego modelu zmieniło się nieco malowanie, bo czerwona obudowa została wsparta przez czarne akcenty (w takich barwach są m.in. wentylatory). Co ciekawe, do karty dołączony jest też czarny backplate.

Testowany model Palit GeForce GTX 980 Super JetStream został wyposażony w kilka istotnych wyjść wideo, dziwne jednak, że oprócz klasycznego DVI, jedynie w wersji mini. Karton, który do mnie dotarł był pozbawiony jakichkolwiek dodatków (karta kilka redakcji już zjeździła), więc dopiero poszukiwania odpowiedniej przejściówki pozwoliły mi sprawdzić możliwości tej „grafiki”. Mamy zatem 3x miniHDMI oraz 3x miniDisplayPort, naprawdę sporo.

 

Co pewnie dla Was bardziej istotne, karta została fabrycznie podkręcona przez producenta, w Super JetStream taktowanie rdzenia zostało podniesione do 1203/1304 MHz. 4GB pamięci GDDR5 z kolei pracuje z efektywną szybkością 7200MHz.

Dokładna specyfikacja karty prezentuje się następująco:

 • rdzeń: Maxwell GM204
 • procesory strumieniowe: 2048
 • taktowanie rdzenia: 1203/1304 MHz
 • pamięć wideo: 4 GB GDDR5 256-bit
 • taktowanie pamięci: 7200 MHz
 • złącza zasilające: 1x 8-pin + 1x 6-pin
 • wyjścia wideo: DVI, 3x miniHDMI, 3x miniDisplayPort
 • chłodzenie: JetStream (2-slotowe)

Jeszcze dokładniejsze info z programy GPU-Z:

Nasza platforma testowa została wyposażona w następujące podzespoły:

Procesor: Intel Core i5 3570K @ 3,8GHz
Płyta główna: Intel DZ77RE-75K
Karta graficzna: Palit GeForce GTX 980 JetStream
Dysk: HyperX 3K 480GB SSD
RAM: HyperX DDR3 Savage 2133MHz 2x8GB
Zasilacz: be quiet! Straight Power 680W
Monitor: PHILIPS 242G5
Obudowa: Cooler Master HAF 932
Chłodzenie procesora: Zalman CNPS11X Performa+
Myszka: SteelSeries Rival Fnatic Team
Podkładka: HyperX FURY Mouse Pad
Klawiatura: Logitech G510s
Słuchawki: HyperX Cloud II

 

Kartę graficzną Palit GeForce GTX 980 Super JetStream postanowiłem przetestować w kilku nowszych i starszych grach, które wkrótce, poszerzone o inne produkcje pozwolą nam stworzyć ranking wydajności. Podajemy oczywiście średnie wyliczenia z programu FRAPS, ustawiając najwyższe opcje graficzne w danej grze oraz rozdzielczość 1920x1080p.

 • Wiedźmin 3: Dziki Gon - 59 FPS
 • Star Wars: Battlefront - 101 FPS
 • Call of Duty: Black Ops 3 – 86 FPS

 

Z pewnością interesują Was też pobór prądu platformy testowej, wyposażonej właśnie w ten model karty graficznej.

 • Pobór mocy w spoczynku - 63W
 • Pobór mocy pod obciążeniem - 260W

 

Za testowany model trzeba zapłacić obecnie około 2300 zł, ale ceny w zależności od sklepów mogą się różnić. Moim zdaniem, jeśli macie odpowiedni procesor i chcecie złożyć sobie peceta do grania w najnowsze produkcje, z monitorem Full HD ten model zdecydowanie daje radę! Wkrótce więcej testów kart graficznych, obserwujcie uważnie.

 

Palit GeForce GTX 980 Super JetStream

Za dostarczenie sprzętu do testu dziękujemy firmie Palit.