facebook

Testujemy

OMEN HP 27 (Z4D33AA) - test, recenzja monitora dla graczy

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Coraz większa konkurencja wśród monitorów dla najbardziej wymagających graczy sprawia, że ciężko zdecydować, którą firmę i model wybrać. Swoje propozycje w tym segmencie ma nawet firma HP, która jeszcze do niedawna nie była kojarzona ze sprzętami dla graczy. Po kilku świetnych modelach laptopów i coraz większej liczbie peryferiów przyszedł czas na monitory. Mieliśmy okazję przetestować model OMEN HP 27 (Z4D33AA), z 27-calową matrycą QHD, odświeżaniem 165 Hz i technologią NVIDIA G-SYNC. 

Czytaj więcej...

SanDisk Ultra 3D Nand 1TB - test, recenzja świetnego SSD'ka

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Do naszej redakcji trafił nowy Sandisk Ultra 3D Nand technology 1 TB, wykorzystujący 64-warstwowe kości pamięci, co z kolei wiąże się z efektywniejszą pracą i mniejszym zużyciem energii. Tym samym jest to dysk stworzony dla ludzi, którzy sporo czasu spędzają przy swojej skrzynce/laptopie bez względu czy grają, montują filmy, obsługują programy graficzne czy po prostu pragną mieć dużo miejsca na dysku i żeby wszystko działało przynajmniej o ½ szybciej niż na klasycznych HDD’ekach.

Czytaj więcej...

Genesis Pallad 500 - test plecaka gamingowego!

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Pierwszy taki test na naszym kanale! Mowa oczywiście o teście plecaka Genesis Pallad 50 do którego, załadujecie wszystko, od laptopa 17' po kilka kilogramów kaszanki! W dodatku nie musicie martwić się o nagłe opady deszczu.

Czytaj więcej...

HP DeskJet GT 5820 - test, recenzja urządzenia wielofunkcyjnego

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Drukarkę zazwyczaj wymieniamy na tyle rzadko, że przy zakupie albo długo zastanawiamy się, który model będzie najlepszy albo po prostu bierzemy taki, który później nie zrujnuje naszego budżetu podczas eksploatacji. Nie ma co ukrywać, drukarki i urządzenia wielofunkcyjne same w sobie nie są przesadnie drogie (to oczywiście zależy od modelu), ale koszty ewentualnych kartridży, tonerów i napełnień mogą być wyższe niż oczekiwaliśmy.

Z racji, że zdarza nam się sporo drukować - listy przewozowe, dokumenty, czasem zdjęcia - postanowiliśmy sprawdzić jedną z najnowszych propozycji firmy HP. Czy urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet GT 5820 spełni oczekiwania przeciętnego użytkownika? W końcu wiele osób masę dokumentów przechowuje w chmurze, więc po co jeszcze to wszystko drukować?

Czytaj więcej...

Test dysku SSD Plextor M8Pe(Y) PCI-E 256GB

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Za każdym razem gdy myślę o poprawie wydajności mojego peceta dysk wrzucam bardzo nisko na liście życzeń w kontekście zakupu nowego sprzętu. Procesor, karta graficzna, nawet nowy zasilacz są często elementami priorytetowymi. Dobra, przyznam się. Tak było kiedyś, gdy jeszcze na komputerach znałem się raczej średnio. 

Każdy, kto narzeka na wydajność powinien pomyśleć też o przesiadce na znacznie szybszy… dysk. Na przykład taki pracujący na PCI-E lub M.2, o dobrym SSD SATA już nawet nie wspominając. Różnice w prędkościach podczas przesyłania plików, czy w najprostszych czynnościach na pulpicie mogą być kolosalne.

Czytaj więcej...