facebook

Recenzujemy

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Lubisz gry karciane? Znudził ci się poker, pasjans a nawet przejadłeś się karcianką od Blizzarda - "Heartstone'em"? To teraz masz okazję skrzyżować talię kart, na podwórku z innymi chuliganami! W wszystko to za sprawą multiplayerowej, turowej gry karcianej od Ready Square "Ustawka".

Przeglądając Sklep Play przypadkiem natknąłem się na w/w grę. Znudził mnie już HeartStone, reszta gier na telefonie przestała umilać mi czas i tak właśnie wpadła mi w oko Ustawka, zasypana świetnymi komentarzami i stosunkowo niewielkiej wadze około (40mb), stwierdziłem biere.

  

Gra pobrana, zainstalowana to co czas spróbować z czym to się je. Od razu odpaliłem bez przejrzenia tutoriala i to był mój błąd gdyż pogrom był ogromny nie wiem czy zadałem przeciwnikowi chociaż 3 punkty obrażeń. Tak właśnie zaczęła się przygoda z grą, która zamierzam wam przybliżyć w niniejszym tekscie.

"Ustawka" powstała w studiu Ready Square. Przenosi nas w prześmiewczy świat typowego Seby" z blokowisk.

Nauczony własnym bolesnym doświadczeniem gorąco zachęcam do skorzystania z pięciostopniowego tutoriala, który objaśni wam główne zasady krwistej rozgrywki.

 

Wraz ze wzrastajacym poziomem doswiadczenia, rośnie level naszej postaci. Odblokowywujący nam nowe karty z coraz wyższych poziomów. Bowiem właśnie tych posiadamy w grze pięć im wyższy stopień karty tym karta jest mocniejsza. Jednak jest również pewien minus, gdyż karta z wyższym stopniem kosztuje zwykle sporo energii, więc nim rzucimy ją na stół może upłynąć kilka kolejek, w których przeciwnik zrobi z naszej twarzy jedną wielką krwista masę!

 

Oprócz typowych Bolków i Sebków, dostępne są również karty dodające punkty do ataku, obrony jak również umożliwiające atak dystansowy. Każda karta z postacią posiada atrybut specjalny, który może podczas walki uratować nas przed klęską.

 

Całość rozgrywki prowadzona jest na czterech rzędach pól z czego dwa są nasze i dwa przeciwnika. Aby zadawać przeciwnikowi obrażenia musimy posiadać własne postacie na jego polach. Otrzymuje on bowiem obrażenia od każdej naszej postaci w pierwszym rzędzie jeden punkt obrażeń, w drugim już po dwa. Dodatkowo każda elminacja wrogiej jednostki skutkuje zadaniem obrażeń wrogowi. Więc czas rozruszać szare komórki bo to nie jest kolejna bezsensowna naparzanka tylko stuprocentowa strategia! Przed rozpoczęciem pojedynku wraz z przeciwnikiem wybieracie po ile będziecie mieć punktów życia (33, 66, 99) oraz czy grę zaczniecie z energią na poziomie 10 punktów czy od jednego.

 

Nazwę naszej drużyny możemy modyfikować według własnego uznania, natomiast szalik możemy wybrać tylko z dostępnych kolorów.

 

Barw i wyrazistości Ustawce dodają polskie komentarze do wyboru z szablonów (zasada bardzo podobna do tej z Heartstone), aby wyprowadzić przeciwnika z równowagi.

 

Oprócz trybu rankingowego jest możliwość zmierzenia się ze znajomym.

Gra jest darmowa aczkolwiek naszprycowana reklamami jak Polsat! I pamiętajcie aby wyłączyć powiadomienia z gry bo dostaniecie kur***y!

Jeśli chcesz dołączyć do grona "ustawkowiczow" możesz zarejestrować się bezpośrednio na stronie www.ustawka.net.

Gra była testowana na HTC 820, i działa bez zarzutu. Jak na razie wbiłem poziom trzeci, na pewno na nim nie po przestane!