facebook

Książki

Patryk Vega - seria książek "Złe Psy"

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

22 stycznia 2016r., był datą wyczekiwaną przeze mnie szczególnie mocno. Właśnie wtedy wchodził do kin Pitbull: Nowe porządki. Kontynuacja różni się ogromnie od Pitbulla sprzed kilku lat, który pokazywał smutny obraz Polski oraz ówczesnych służb mundurowych, ale mimo przygnębiającego klimatu i tak bardzo trafił w gusta większości odbiorców. Ale nie o tym jest ten mini-felieton. Po najnowszym Pitbullu postanowiłem usiąść przy książkach Patryka Vegi: Złe psy: W imię zasad i Po ciemnej stronie mocy. Jak moje wrażenia?

Czytaj więcej...

Diablo: Wojna Grzechu I – Prawo Krwi - Recenzja powieści w uniwersum Diablo

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

 
Wprowadzenie

Osiem lat... osiem długich lat przyszło czekać miłośnikom uniwersum Diablo na wydanie w ich ojczystym języku trylogii „Wojna Grzechu” autorstwa Richard'a Knaak'a. Trylogii to być może za duże słowo, bo dzięki wydawnictwu Insignis doczekaliśmy się na razie premiery pierwszego tomu „Prawo Krwi”. Nie zmienia to jednak faktu, że ta długo wyczekiwana (przynajmniej przeze mnie) powieść, doczekała się wreszcie debiutu.

Czytaj więcej...

Diablo 3: Nawałnica Światła – Nate Kenyon - Recenzja książki

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna


Serii gier Diablo nie trzeba przedstawiać nikomu kto nie mieszkał przez ostatnie dwie dekady na księżycu. Reprezentant gatunku hack&slash podbił serca graczy na całym świecie, przyczyniło się do tego wiele elementów, takich jak choćby: rozwój postaci, system walki, tryb multiplayer i wiele wiele innych, a wśród nich ciekawe i mroczne uniwersum. Patrząc z perspektywy trzeciej części gry Diablo, aż trudno uwierzyć, że pierwsza i druga odsłona tytułu określana była jako dark fantasy. Obecnie twórcy gry ponownie zdecydowali się na poszerzenie uniwersum i przeniesienie go na inne media, nie tylko gry.

Czytaj więcej...

Kevin Hearne: Na psa urok - recenzja pierwszej części z serii "Kroniki żelaznego druida"

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W chwili gdy piszę te słowa, wakacje za oknem pełną gębą, temperatury śmiało przekraczają 30 stopni Celsjusza, a brak opalenizny na ciele zaczyna zbyt uciążliwie odróżniać mnie od otaczającego towarzystwa. W celu umilenia sobie pobytu na słońcu, moim nieodłącznym partnerem  stała się książka. NA PSA UROK, Kevina Hearne'a to bez dwóch zdań pozycja, która zainteresuje graczy. Szczególnie tych lubiących RPGi oraz klasę postaci druida.

Czytaj więcej...

World of Warcraft: Zbrodnie Wojenne - recenzja książki

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Jesteśmy graczami, stereotypowo powinniśmy całymi dniami siedzieć przed komputerem/konsolą, wyglądać jak skrzyżowanie trolla z goblinem i mieć agresywne usposobienie. Jednak my, walcząc ze stereotypami chcemy aby STREFAgracza była czymś więcej niż tylko dawką suchych informacji i sponsorowanych recenzji.

Sami oprócz tego, że jesteśmy graczami, aktywnie uprawiamy sport, czytamy książki, chodzimy do kina czy na koncerty, nie mamy agresywnego usposobienia ani nikt z nas nie wygląda jak… no dobra o gustach w sumie się nie dyskutuje. Tak się złożyło, że pierwsze teksty poświęcone literaturze przypadły właśnie mi, z czego nie ukrywam jestem niezwykle rad. Jednak nie ma się czego obawiać, na początek lekka fantastyka z dobrze znanego wszystkim uniwersum.

Czytaj więcej...