facebook

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Firma Brother zaprezentowała trzy nowe monochromatyczne laserowe urządzenia wielofunkcyjne dla grup roboczych. Modele te charakteryzują się wysoką prędkością działania i wydajnością, umożliwiają produkowanie i przetwarzanie dokumentów przy zachowaniu niskich kosztów.

Brother wprowadził do oferty trzy monochromatyczne laserowe urządzenia wielofunkcyjne: MFC-L6900DW i MFC-L6800DW – oferujące funkcje drukowania, skanowania, kopiowania i faksowania oraz DCP-L6600DW, umożliwiający drukowanie, skanowanie i kopiowanie.  Modele skierowane są do grup roboczych funkcjonujących w środowiskach, w których tworzy się i przetwarza duże ilości dokumentów.

Nowe urządzenia charakteryzują się wysoką prędkością druku, wynoszącą 50 stron na minutę w przypadku MFC-L6900DW oraz 46 stron na minutę dla MFC-L6800DW i DCP-L6600DW. Umożliwiają również szybkie archiwizowanie dokumentów: wszystkie skanują z prędkością do 50 stron na minutę (do 100 obrazów na minutę w trybie duplex) i wyposażone są w automatyczne podajniki dokumentów na 80 arkuszy. Wyróżniają się przy tym łatwą obsługą, która odbywa się za pomocą dużych ekranów dotykowych o średnicy 12,3 cm. Modele działają w sieciach bezprzewodowych i przewodowych – są wyposażone w interfejsy USB, WiFi oraz gigabajtowy LAN.

Rozwiązania zastosowane w nowych urządzeniach pozwalają na redukcję kosztów związanych z produkcją dokumentów. MFC-L6900DW, oferowany w zestawie z tonerem umożliwiającym wydruk do 12 tysięcy stron, potrafi obsługiwać tonery o maksymalnej wydajności do 20 tysięcy stron. Z kolei modele MFC-L6800DW i DCP-L6600DW, sprzedawane razem z tonerami do 8 tysięcy stron, są kompatybilne z tonerami umożliwiającym wydruk do 12 tysięcy stron.

Nowe modele wyróżniają się także wysoką wydajnością. Każdy z nich został wyposażony w podajnik dokumentów o pojemności 520 arkuszy oraz odbiornik mieszczący 250 arkuszy. Urządzenia można łatwo rozbudować o dwa opcjonalne dolne podajniki papieru o pojemności 520 arkuszy każdy, 4-tacowy podajnik wieżowy, w którym każda z tac mieści 520 stron.
Urządzenia zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa tworzonych i przetwarzanych za ich pośrednictwem dokumentów. Modele mogą być zintegrowane z usługą Active Directory, posiadają także funkcję SFL 3.0 oraz obsługują Internet Protocol Security (IPSec), Print Archive, Secure Reset i Certificate Management. Zostały również wyposażone w zintegrowane czytniki NFC, które umożliwiają drukowanie z urządzeń mobilnych oraz identyfikację weryfikacyjnych kart zbliżeniowych, którymi muszą posługiwać się użytkownicy chcący zwolnić zadania do druku.

Modele posiadają Brother Solutions Interface (BSI) – otwarty interfejs, który pozwala producentom oprogramowania tworzyć zindywidualizowane rozwiązania do zarządzania drukiem. Umożliwiają ponadto drukowanie z szerokiej gamy urządzeń mobilnych, takich jak iPhone i iPad oraz tabletów i smartfonów z systemami Android czy Windows Phone 7 i 8, za pomocą aplikacji iPrint&Scan, oraz usług AirPrint i Google Cloud Print™. Pozwalają też na bezpośrednie drukowanie z usług chmurowych, takich jak Dropbox czy Google Drive.

Urządzenia MFC-L6900DW, MFC-L6800DW i DCP-L6600DW są zgodne z normami środowiskowymi Blue Angel oraz ENERGY STAR i charakteryzuje się niewielkim zużyciem energii. Modele są objęte 3-letnią gwarancją. Więcej szczegółów na www.brother.pl.  

materiały prasowe / Brother