facebook

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dzisiaj firma Wacom wprowadziła na rynek pióro cyfrowe Pro Pen 3D wyposażone w nowe funkcje inspirujące profesjonalnych projektantów i artystów do tworzenia jeszcze lepszych dzieł. Pióro zaprojektowano do stosowania wraz tabletami piórkowymi Wacom MobileStudio Pro, Cintiq Pro lub Intuos Pro 2017. Nowość stanowi trzeci przycisk na piórze, obsługujący dodatkowe opcje korzystania z programów i aplikacji 3D. O ostatnią funkcjonalność często prosili kreatywni profesjonaliści oraz użytkownicy zajmujący się wzornictwem przemysłowym, tworzeniem gier, animacjami, rzeczywistością wirtualną i rozszerzoną, a także tworzeniem dwu- i trójwymiarowych prac artystycznych.

Pióro cyfrowe Pro Pen 3D stworzyliśmy z myślą o klientach zgłaszających potrzebę korzystania z rysika wyposażonego w trzy przyciski i z radością przedstawiamy je naszej społeczności zaangażowanej w działalność kreatywną, powiedział Ed Neumann, Starszy Wiceprezes ds. Marketingu w jednostce organizacyjnej firmy Wacom obsługującej sektor kreatywny. Pióro Pro Pen 3D charakteryzuje się największą jak dotąd łatwością użytkowania dla artystów i projektantów cyfrowych ceniących płynny workflow, który można w dużym stopniu zindywidualizować.

Nowy przycisk na piórze Pro Pen 3D firmy Wacom otwiera przed użytkownikami dodatkowe możliwości manipulacji i przyspieszenia procesu projektowania podczas tworzenia w ramach aplikacji 3D takich, jak ZBrush® firmy Pixologic® lub Maya® firmy Autodesk®. Innowacyjność tego rozwiązania polega na tym, że trzy przyciski umożliwiają projektantom i artystom wykonywanie większości prac w aplikacjach 3D bezpośrednio za pomocą pióra, bez potrzeby korzystania z klawiatury. Domyślne ustawienia dla trzeciego przycisku służą do kontroli obracania i rotacji, pozwalając użytkownikom na skupienie się na drobnych szczegółach modelu 3D.

Poprzez oprogramowanie Wacom użytkownicy mogą dokonać indywidualizacji ustawień, dodając skróty klawiszowe swoich ulubionych narzędzi lub poleceń. Mogą na przykład pozostawić domyślne ustawienie trzeciego przycisku i aktywować nim funkcję obracania i rotacji obiektu, co pozwoli im płynnie zmieniać orientację modelu. Mogą też zaprogramować drugi przycisk na obsługę funkcji przesuwania lub przybliżania, w zależności od tego, czy wkład pióra ma unosić się nad tabletem, czy też go dotykać, podczas gdy pierwszy przycisk pozwalałby na szybki dostęp do opcji menu otwieranych kliknięciem prawego przycisku myszy.

Pióro cyfrowe Wacom Pro Pen 3D zachowuje te same, cenione przez kreatywnych profesjonalistów cechy, zastosowane w modelu Wacom Pro Pen 2 takie, jak 8192 poziomów czułości na nacisk oraz czuła końcówka pióra. Wszystkie ustawienia i funkcje można indywidualnie dostosować do potrzeb użytkownika, biorąc pod uwagę preferowany styl wykonywania pracy i workflow.

Skonstruowane z myślą o współpracy z dowolną aplikacją Windows lub Mac, pióro Pro Pen 3D umożliwia naturalne prowadzenie i kontrolę bezpośrednio z ręki użytkownika. Aluminiowy trzon oraz nieco smuklejszy uchwyt nadają mu nowy, atrakcyjniejszy wygląd. Jest to doskonały pomysł na prezent dla projektanta lub artysty pracującego na którymś z profesjonalnych produktów kreatywnych Wacom.

Pióro cyfrowe Pro Pen 3D w cenie odpowiednio 99,90 USD, 11 000 JPY, 109,90 EUR, 89,90 GBP jest obecnie dostępne w sprzedaży na stronie www.wacom.com oraz u wybranych detalistów.

*Ceny podane w EUR i GBP zawierają podatek VAT

materiały prasowe / Wacom