facebook

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podczas „HP Reinvent World Partner Forum”, największego wydarzenia zrzeszającego partnerów globalnych HP, firma przedstawiła swoją wizję stworzenia rozwiązań zmieniających sposób, w jaki ludzie żyją i pracują, wprowadzając nowe notebooki oraz komputer All-in-One klasy Premium, wraz z innowacyjnymi monitorami i akcesoriami. W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej przenoszą się z miejsca na miejsce, nowy laptop HP Elite z serii 1000 oraz powiązane z nim rozwiązania powstały z myślą o umożliwieniu większej efektywności oraz sprawniejszej wymiany informacji, wykraczając poza niegdyś ograniczające cztery ściany biura.

Forma naszej pracy i życia zmienia się w zawrotnym tempie; 54 procent pracy wykonywane jest poza biurem, a w przeciągu dwóch lat liczba godzin pracy zdalnej ma wzrosnąć o 150 procent. Ewolucję tę napędza rosnąca liczba pracowników z pokolenia Y; aż 88 procent tej grupy wymaga od swoich urządzeń integracji pracy z życiem codziennym. Ta sama grupa oczekuje, że technologia zwiększy ich wydajność i przyśpieszy procesy – niemniej jednak niektóre obszary, takie jak rozwiązania usprawniające współpracę nie spełniają wymagań, ponieważ 59 procent pokolenia Y nie jest nimi usatysfakcjonowana. Wraz ze wzrostem użytkowania technologii rosną obawy związane z bezpieczeństwem: w ostatnich sześciu latach liczba ataków na sieci zwiększyła się ponad dwukrotnie. Firma HP mając na uwadze te informacje skoncentrowała się na tym, by umożliwić nowej generacji pracowników zwiększenie efektywności, polepszenie relacji służbowych, w bezpieczny sposób, niezależnie od miejsca.

Mając na względzie zacierające się granice między pracą a życiem codziennym, firma HP skoncentrowana jest na stworzeniu rozwiązań, które umożliwią klientom sprawne manewrowanie między tymi dwiema sferami – powiedział Benoit Bonnafy, wiceprezes ds. systemów biznesowych dla klientów w regionie EMEA w firmie HP Inc. Nasze urządzenia, w tym najnowszy Elite 1000 oraz rozwiązania dla polepszenia współpracy, zostały stworzone, by dostarczać nowoczesny design, najlepszą w swojej klasie wydajność, wiodący na rynku system zabezpieczeń i możliwości zarządzania oraz rozwiązania, które dostosowują się do stylu pracy i życia każdego użytkownika.

HP zdaje sobie sprawę, że praca coraz częściej odbywa się poza tradycyjnym biurem, w związku z czym laptop HP Elite z serii 1000 powstał z myślą o pracy i zabawie, gwarantując cienką i lekką obudowę, niebywałą wydajność oraz najjaśniejszy wyświetlacz na rynku; jest on również stworzony, by sprostać standardom wojskowym MIL-STD – funkcjonowania w najbardziej wymagających warunkach. Elite 1000 Series został zoptymalizowany na potrzeby współpracy dzięki wbudowanym klawiszom usprawniającym komunikację, by w prosty sposób zarządzać połączeniami z certyfikacją Skype for Business. Nie zabrakło również systemu dźwięku od firmy Bang & Olufsen oraz rozwiązań HP Audio Boost i HP Noise Cancellation dla idealnych połączeń audio i wideo. Ponadto laptop Elite 1000 będzie zawierał usługę HP PhoneWise, jedyne na świecie rozwiązanie od Windows® pozwalające na wysyłanie wiadomości i wykonywanie połączeń z komputera bezpośrednio na urządzenia oparte zarówno na oprogramowaniu iOS, jak i Android. Urządzenia te, należące do najlepiej zabezpieczonych i najłatwiejszych w zarządzaniu komputerów osobistych, wyposażone są w HP Sure View – jedyny w branży zintegrowany ekran chroniący prywatność – oraz rozwiązania HP Sure Start, HP Sure Click, Windows Hello i HP Multi-Factor Authenticate oparty na Intel® Authenticate.

Nowe produkty w serii to między innymi:

 • HP EliteBook x360 1020 G2, najcieńszy i najlżejszy na świecie biznesowy laptop 2 w 1, pracujący w pięciu różnych trybach, z możliwością obsługi piórem. Opcjonalne rozwiązanie to HP SureView oraz najjaśniejszy na świecie ekran z 700-nitowym wyświetlaczem radzącym sobie z różnymi warunkami oświetleniowymi, zarówno w biurze, jak i w poza nim.
 • HP EliteBook 1040 G4 to najpotężniejszy na świecie, supercienki 14 calowy biznesowy notebook, który sprosta najbardziej wymagającym zadaniom dzięki możliwościom czterordzeniowego procesora Intel® Core™ i7 z technologią vPro™, opcjonalnej karcie WWAN oraz długiemu czasowi działania baterii. Po skończeniu pracy urządzenie przeistacza się w potężną stację do gier, ponieważ istnieje możliwość podłączenia zewnętrznego modułu GPU - Omen by HP Accelerator.
 • HP EliteOne 1000 AiO to pierwszy na świecie komputer All-in-One klasy Premium stworzony z myślą o rozbudowie, posiadający 2-megapikeslową, obustronnie skierowaną kamerkę internetową do wideokonferencji. Dzięki procesorowi Intel® Core™ i7 65W 7 generacji oraz opcjonalnej pamięci Intel® Optane™, jest to urządzenia zbliżone wydajnością do najmocniejszych desktopów. Dostępne są trzy warianty wyświetlacza: 23,8-calowy Full HD, 27-calowy 4k oraz 34-calowy zakrzywiony - oferują personalizację zależnie od potrzeb.

Kluczem do maksymalnego zwiększenia efektywności pracowników, którzy nie mogą się zdecydować między mobilnością, a pracą w biurze jest odpowiedni dobór monitora i akcesoriów do komputera EliteBook z serii 1000:

 • Uwagę osób pracujących na rozwiązaniach wielomonitorowych zwróci nowa linia monitorów HP EliteDisplays, wyposażonych w trzystronną, mikrokrawędziową ramkę panelu, gwarantującą płynne przejście między obrazami monitorów.
 • Dla klientów będących w ciągłym ruchu firma HP oferuje dwie opcje dotyczące opcjonalnych stacji dokujących oraz zasilających – HP USB-C Mini Dock oraz HP USB-C Notebook Power Bank.
 • Nowa klawiatura bezprzewodowa HP Wireless Collaboration Keyboard stworzona z myślą o rozwiązaniu Skype for Business umożliwia zarządzenia spotkaniami poprzez komunikator Skype.

Spotkania wciąż są niezwykle istotnym elementem codziennego życia w pracy, aż 65 procent specjalistów współpracuje aktywnie z innymi osobami kilka razy dziennie.  Doskonale zdając sobie sprawę ze znaczenia tego przepływu informacji podczas pracy, firma HP rozbudowuje swoje portfolio z zakresu umożliwiania współpracy i komunikacji:

 • HP ShareBoard wprowadza każdą tablice w erę cyfrową, oferując otrzymywanie w czasie rzeczywistym informacji zapisanych przez zdalnych uczestników na ścieralnej tablicy wraz z cyfrowym odwzorowywaniem obiektów, które w prosty sposób mogą być udostępniane w trakcie spotkania.
 • HP EliteDisplay E273m to monitor przystosowany do rozwiązania Skype for Business, posiada szybki i prosty dostęp do połączenia z laptopem, dźwięk zapewniony przez firmę Bang & Olufsen, wbudowany mikrofon oraz klawisze służące do kontrolowania połączeń. Z kolei HP LD5512 4K to 55- calowy monitor przeznaczony do sal konferencyjnych oraz przestrzeni nowoczesnych biur.
 • HP Elite Presenter to więcej niż standardowa myszka z funkcją wskaźnika. Podkreśla cyfrowo treści znajdujące się na wyświetlaczu w czasie rzeczywistym, na ekranach uczestników spotkania lub konferencji.

Praca wkracza w erę, w której nacisk kładziony jest na współpracę i współtworzenie. Nowe usługi oraz urządzenia odzwierciedlają bliską współpracę między HP, a Microsoftem oraz stanowi odpowiedź na potrzebę usprawnienia rozwiązań dla współpracy w całym portfolio komercyjnych produktów firmy HP. Kontynuacja współpracy pozwoli na dostarczenie ulepszonych rozwiązań z jeszcze wyższym poziomem integracji, zarządzania i bezpieczeństwa przy użyciu Skype for Business oraz rozwiązań, które dopiero nadejdą.

Nie możemy się doczekać by zobaczyć w akcji to innowacyjne rozwiązanie od firmy HP, opierające się na technologii Microsoftu – powiedział Nick Parker, wiceprezes Microsoftu. Dzięki ogłoszonym produktom HP, przedsiębiorstwa będą w stanie odpowiedzieć na zróżnicowane potrzeby dzisiejszych zespołów,  które rozsiane są po całym świecie – pomagając im osiągnąć więcej poprzez umożliwienie lepszej współpracy niezależnie od czasu i miejsca. 

Ceny i dostępność

 • Laptop HP EliteBook x360 1020 G2 ma być dostępny w regionie EMEA w październiku w cenie początkowej wynoszącej 1 299 euro.
 • Laptop HP EliteBook 1040 G4 ma być dostępny w regionie EMEA w październiku w cenie początkowej wynoszącej 1 249 euro.
 • Komputer HP EliteOne 1000 AiO G1 ma być dostępny w regionie EMEA we wrześniu w cenie początkowej wynoszącej 999 euro.
 • Monitory HP Elite Display są już dostępne w cenie początkowej wynoszącej 145 euro.
 • Monitor konferencyjny HP EliteDisplay E273m ma być dostępny w regionie EMEA w listopadzie w cenie początkowej wynoszącej 299 euro.
 • Stacja dokująca HP USB-C Mini Dock oraz HP USB-C Power Bank mają być dostępne w regionie EMEA w październiku w cenie początkowej wynoszącej odpowiednio 109 oraz 139 euro.
 • Klawiatura bezprzewodowa HP Wireless Collaboration Keyboard jest już dostępna za 89 euro.
 • Rozwiązania HP Collaboration Solutions mają być dostępne w regionie EMEA w styczniu 2018 roku.

materiały prasowe / HP