facebook

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Firma NVIDIA poinformowała o starcie turnieju w Counter-Strike: Global Offensive, który odbędzie się... 30 sierpnia 2017 roku, czyli dzisiaj!. W zawodach NVIDIA CS:GO Challenge wezmą udział dwie polskie drużyny, AGO Gaming i Izako Boars, oraz teamy składające się z czeskich i słowackich zawodników - eSUBA i eXtatus. Pula nagród pieniężnych to 2500 dolarów.

Izako Boars to zespół utworzony stosunkowo niedawno, bo w marcu tego roku, a jego właścicielem jest Piotr ‘Izak’ Skowyrski, jeden z najbardziej znanych na świecie komentatorów zawodów e-sportowych. Drużyna z sukcesami walczyła w wielu lokalnych turniejach. AGO Gaming to mieszanka doświadczonych graczy i młodych talentów polskiej sceny CS:GO. Jednym z sukcesów teamu jest zwycięstwo w 15. edycji Mistrzostw Polski ESL. eSUBA jest najstarszym i najbardziej utytułowanym zespołem w Czechach i na Słowacji. Począwszy od 2004 roku, eSUBA stał się potęgą na lokalnej scenie, zdobywając mistrzowskie tytuły w niemal każdej grze esportowej. Zespół eXtatus drugi rok z rzędu dominuje na czeskiej i słowackiej scenie CounterStrike i jest jedynym zespołem z tych krajów konsekwentnie grającym w europejskich turniejach.

Turniej rozpocznie się w środę o godzinie 15:30, potrwa dziewięć godzin i w całości będzie transmitowany na kanale Twitch firmy NVIDIA. O profesjonalny komentarz zadbają Olek 'vuzzey' Kłos oraz Łukasz 'prawus' Ganczewski.

Źródło: NVIDIA / Fantasy Expo