facebook

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nadrabiania zaległości filmowych ciąg dalszy. Tym razem na celowniku znalazł się Vacation ("W nowym zwierciadle: Wakacje"). Film mający swoją premierę 29 lipca 2015 roku (w Polsce 4 września), jako następca filmów z Chevy Chase'm trafił na moją listę filmów, które musiałem zobaczyć!

Nazwisko Griswold zobowiązuję. O co chodzi w filmie? W ogólnym skrócie: Syn Clarka, Rusty postanawia naprawić rodzinne relację; pójść w ślady ojca i zabrać członków swojej familii na wycieczkę do Walley World. Już sam samochód wprawia widza w szczery śmiech: albańskia Honda! Dwójka dorastających dzieciaków wiecznie skłóconych ze sobą oraz średnio zadowolona z wyjazdu żona to tylko początek wierzchołka góry lodowej rodziny Griswold'ów. Podczas wycieczki naszych bohaterów spotykają przezabawne zwroty akcji, czasem łamiąc granice dobrego smaku, choćby uzdrawiająca kąpiel w gorącym źródełku fekaliów.

Fabuła nie jest może najbardziej górnolotna, ale potrafi wciągnąć i rozbawić powodując salwy śmiechu. Film w ocenie użytkowników Filmweb uzyskał skromne 6,4/10 punktów, ale w mojej opinii jest stanowczo za mało. Może to dlatego, że zawsze byłem fanem głupkowatego humoru i dobrze mi z tym. Tak więc do zobaczenia na trasie do Walley World!